Web Tasarım

Web tasarım hizmetimizle performansı yüksek, hızlı, seo ve mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız, mutlu olacağınız yerdesiniz.

Web Tasarım Ajansı

Web tasarım alanında tam hizmet sağlayan bir ajans olarak, ihtiyacınız olan internet sitesine en hızlı şekilde sahip olmanızı sağlıyoruz. Dijital pazarlamanın en önemli unsurları arasında yer alan web sitesine sahip değilseniz ilk adımı atmak için geç kalmayın.

Bir web siteniz var fakat mobil uyumlu, yeni nesil altyapılara sahip veya hızlı değilse analiz ve çözümler için hemen bizi arayabilir ve yol haritanız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Web Tasarım

Web Tasarım Özellikleri

Yeniliklere açık biriyseniz ve kontrolün kendinizde olmasını istiyorsanız bu özellikler sizin için.

Yönetim İkon

Yönetim Paneli

Web tasarım hizmetimizle kolay yönetebileceğiniz bir yönetim paneline sahip olabilirsiniz. İçeriğin tüm kontrolü bende olsun diyorsanız doğru yerdesiniz.

User İkon

Kullanıcı Deneyimi Odaklı Tasarım

İnternet sitesi tasarımı sürecinin tamamı, kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak yürütülmektedir. Ziyaretçilerinizin deneyimi bizim için önemli.

Mobil İkon

Mobil (Responsive) Uyum

Web sitelerinin mobil uyumlu (responsive) olması artık bir tercih değil gereklilik. Web tasarım projelerimizde, tüm mobil cihazlara uyumlu web siteleri sunuyoruz.

SEO İkon

SEO Uyumlu Altyapı

Web sitenizin site içi SEO kriterlerine uyması sektörel rekabetiniz için oldukça önemli. SEO uygulamalarımız hakkında bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Speed İkon

Hız Optimizasyonu

İnternet sitelerini ziyaret edenlerin %74'ünün 3 saniyeden fazla sürede açılan web sitelerini terk ettiğini biliyor muydunuz? Web siteniz yavaşsa hızlı olmak için geç kalmayın.

Teknik İkon

Teknik Destek

Web siteniz yayına alındıktan sonra altyapı ve içerik güncellemeleri konusunda destek hizmetimizi hiç kesmiyoruz. Üstelik ilk yıl destek ücretsiz.

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel web tasarım ajansı Wibrit, hizmet kalitesini üst düzeyde tutarak gelişmiş altyapılar ile size her zaman yenilikçi çözümler sunar.

İhtiyaç Analizi

Size verimli ve kaliteli bir web tasarım hizmeti sunabilmemiz için neye ihtiyacınız olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Amaca Yönelik Tasarım

Hedef belli olduktan sonra kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak amacınıza en uygun tasarımı şekillendiriyoruz.

Google Analytics ve Search Console

Web siteniz bittikten sonra talebinize göre analizleri ve istatistikleri kontrol edebileceğiniz Google araçlarını aktif hale getiriyoruz.

Web Tasarım Ajansı

Web Tasarım Projeleri

Tamamladığımız web tasarım projelerinden bazılarına göz atın ve bu projeler arasındaki yerinizi hemen alın.

Sık Sorulan Sorular

Web tasarım konusunda bize sıklıkla sorulan soruları inceleyebilir, aklınıza takılanları hemen bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Web tasarım projenizin ilk adımı olarak sizden neleri talep ettiğinizle alakalı ön bilgi alıyoruz. Bu aşamada alanadı ve hosting hizmetlerin tarafımızca sağlanıp sağlanmayacağını ve projenin amacını soruyoruz. Bu sorular neticesinde genel bilgiye sahip oluyoruz. Sonrasında ise web tasarım projesi için bir fiyat çalışması yapıyoruz.

Bütçe onayından sonra bir toplantı yapıp web tasarımın detaylarını, kurumsal kimliğiniz ile web sitesinin uyumu, web sitesinde yer alacak içerik ve görseller ile alakalı detayları netleştiriyoruz. Bu süreç kapsam tanımını ve sitenin haritasını içeriyor. Web sitesinin yazılım süreci (optimizasyon ile birlikte) tarafımızdan başladığında, sizden gelecek olan içerikler için de süreç başlatılmış oluyor. İçerik ve görseller bize ulaştıktan sonra ise içerikleri siteye ekleyip bir demo yayını yapıyoruz. Demo yayınında eksikler ve revizeler belirleniyor. Bu düzenlemeler de bittikten sonra ise yayına alıyoruz.

Web tasarım hizmetinde süre projeye göre değişkenlik gösterebiliyor. Talep edilen web sitesinin teknik ve içerik yapısına göre bu süreç belirleniyor. Bu nedenle bu soruya net bir cevap vermek doğru değil. Projeye göre hizmetin sürecini belirlemek daha sağlıklı olacaktır. Fakat bugüne kadar yaptığımız projelerde ortalama teslim süremiz ise 15 gündür.

Sunduğumuz web tasarım hizmeti kapsamında tüm sitelerde yönetim paneli bulunmaktadır. Detaylı içeriği olan web sitelerinde birden fazla kullanıcı oluşturarak içerik yönetimi yapılabilir.

Web tasarımda mobil uyum bizim için artık bir seçenek değil bir gereklilik. Bu nedenle yaptığımız tüm web siteleri mobil uyumlu olarak hazırlanmaktadır.

Uyguladığımız web tasarım projelerinde aksi bir talep olmadığı sürece arama motorlarının site içi optimizasyon standartlarını uyguluyoruz. Fakat SEO kavramının da sadece site içinde revizelerle sınırlı olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Daha fazla bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Google Analytics verilerine göz attığımızda işletmelerin hem web tasarım şirketi hem de web yazılım şirketi için arama yaptıklarını söyleyebiliriz. Günümüzde, bu terimler neredeyse “web şirketleri” hizmetlerini açıklama biçimlerini değiştirdikleri için birbirinin yerine geçmektedir. Gerçek şu ki, terimler web sitesi oluşturma sürecinin iki farklı temelini oluşturan ve temelde iki farklı yönünü içeriyor.

Web Yazılım ve Tasarımın Temel Farkı

Temelde web tasarımı, web sitesinin hem estetik bölümünü hem de kullanılabilirliğini ifade eder. Web sitesi tasarımcıları, sayfa düzenini ve web sitesinin diğer görsel öğelerini oluşturmak için çeşitli tasarım programlarını kullanır.

Web yazılım ise, bir web sitesi tasarımını alır ve ondan işleyen bir web sitesi oluşturur. Web geliştiricileri, tasarım dosyalarını hayata geçirmek için HTML, CSS, Javascript, PHP veya diğer programlama dillerini kullanır.

Tasarım Tarafına Yakından Bakış

Tasarımcılar, her zaman müşterinin hedeflerini dikkate alarak başlamalı ve daha sonra bir web sitesinin bilgi hiyerarşisini belirlemek ve tasarım sürecine rehberlik etmek için bir mimari yapı oluşturmalıdır. Bu mimari yapı temelde, tasarımı oluşturacak sayfalar, bu sayfaların menü konumları, içerikleri ve görsellerini içerir.

Tasarımın Genel İlkeleri
  • Web tasarımcılarının dengeli bir düzen oluşturması önemlidir. Tasarımda ağır (büyük ve koyu renkler) ve açık (küçük ve açık renkler) elementleri kastediyoruz. Her birinin doğru oranını kullanmak, dengeli bir web sitesi tasarımı elde etmek için kritik öneme sahiptir.
  • Renk seçiminde kontrast renkler, renk kartelasında birbirinin karşısına yerleştirilmiş renklerdir. Tasarımcılar, web sitesinin belirli bölümlerini tanımlamak ve dikkat çekmek için farklı boyutları, dokuları ve şekilleri tercih edebilirler.
  • Bir sonraki adımda ise vurgulama yer alıyor. Web sitesi düzeninin bazı önemli unsurlarının kasıtlı olarak “vurgulanması” üzerine kurulmuş bir tasarım ilkeleridir. Sayfadaki her şeye vurgu yapmanız, hiçbir şeye vurgu yapmadığınız anlamına gelir. İçeriğin% 80’inin kırmızı renkle vurgulandığı bir kitapta bir sayfa hayal edin. Gerçekten herhangi bir şey öne çıkıyor mu? Bunu belirlemek için de mimari yapının ve amacın net olması gerekiyor.
  • Son olarak, web sitesi düzeninin çeşitli bölümleriyle bir bütün olarak kompozisyon arasında bir ilişki gereklidir.
Yazılıma Yakından Bakış

Bazen programcılar olarak adlandırılan web geliştiricileri, oluşturulan tasarımları alır ve tamamen işleyen bir web sitesi oluşturur. Basitçe söylemek gerekirse, tasarımı bir web sitesinin etkileşimli olmayan bir “resmi” olarak düşünün. Geliştiriciler bu tasarımı alır ve bileşenlerine ayırır. Daha sonra sadece HTML veya çeşitli web sitesi sayfalarını geliştirmek için PHP gibi programlama dillerini içeren daha dinamik bir yazılım dili kullanırlar.

Bu işlemler sıfırdan yazılabileceği gibi içerik yönetim sistemleri kullanılarak da düzenlenebilir.

Toparlayacak Olursak
Tek cümle ile özetleyecek olursak tasarım tarafı işin görseli ve görünen yüzüdür. Web yazılım ise işin mutfak tarafıdır. Bu kavramlar işin doğası gereği birleşmiş olsa da aslında birbirinden farklı ve uzmanlık gerektiren, ayrı alanlardır.

Hazır web tasarım genelde varolan bir şablon üzerinden değişiklik yapılmadan sadece içeriklerine müdahale edilerek hazırlanan web sitelerini kapsıyor. Özel web tasarım ise daha farklı ve detaylı özelliklere sahip. Özel tasarıma sahip bir web sitesinde, tasarıma dilediğiniz gibi müdahale edilebilir ve bir çok noktada hem tasarım hem de içerik değiştirilebilir.

Web sitenizin tasarımı bittikten sonra destek hizmetimiz sürekli devam ediyor. Gerek yazılımsal güncellemelerde gerekse de sizin yönetimde karşılaştığınız problemlerde hem mail hem de telefon desteği ile sürekli yanınızdayız.

Bizim İçin
Ne Dediler?

İş ortaklarımızın bizim için yaptıkları geri bildirimlere gelişimimiz için değer veriyoruz.