Site İçi SEO

Site içi SEO düzenlemeleri ile, arama sonuçlarında rakipleriniz ile yarışırken sitenizin sorunsuz olduğundan emin olun.

Site İçi Optimizasyon

Web sitenizin içerik, yapı ve teknik detaylarını optimize ederek arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde etmenizi sağlarız. Bu hizmet sayesinde web siteniz, kullanıcıların arama sorgularına daha iyi yanıt verir ve organik trafik elde etme potansiyelini artırır.

Site içinde yapılacak olan çalışmalar, anahtar kelime araştırması, başlık ve meta etiketlerinin optimize edilmesi, içeriklerin kaliteli ve özgün olması, URL yapılandırmasının düzenlenmesi, sayfa hızının iyileştirilmesi gibi önemli adımları içerir. Yapılan bu düzenlemeler, web sitenizin arama motorlarının algoritmalarında daha iyi bir konumda yer almasına yardımcı olur.

Site içi SEO hizmeti ile web sitenizin görünürlüğünü artırır, organik trafik elde etme ve potansiyel müşterilere daha kolay ulaşmanıza yardımcı oluruz. Aynı zamanda, web sitenizin kullanıcı deneyimini iyileştirerek ziyaretçilerin sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlarız.

Seo

Site İçi SEO Çalışması

Web sitenizindeki arama motoru optimizasyonu hatalarından şimdi kurtulun.

Hata Düzenlemeleri

Sonrasında bu hataları arama motoru standartlarına uygun bir şekilde düzenliyoruz.

Raporlama

Yaptığımız tüm site içi SEO düzenlemelerini size ayrıntılı bir şekilde raporluyoruz.

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) Türkçe’de arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Web sitelerinin arama motorlarında organik olarak daha iyi sıralama alması ve daha fazla ziyaretçiye ulaşması için yapılan çalışmaların bütününü ifade eder.

SEO, arama motorları tarafından kullanıcıların arama yaptığı anahtar kelimelerle uyumlu, kaliteli ve kullanıcı odaklı içerik üretmeyi hedefler. Bu sayede arama motorları, web sitenizi daha ön sıralarda listeler ve kullanıcılar da arama sonuçları arasında daha fazla görür. SEO’nun amacı, organik arama trafiğini artırarak web sitenizin görünürlüğünü artırmak, hedef kitlenize ulaşmak ve web sitenizin otoritesini ve güvenilirliğini artırmaktır.

SEO için, site içerisinde yapılan çalışmalar kadar site dışarısında, markanız için yapılan çalışmalar da önemlidir. Bu nedenle SEO çalışmalarını bir bütün olarak görmek ve buna göre bir strateji oluşturmak gerekir.

SEO Nedir

Başlamaya Hazır Mısınız?

Web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için site içi teknik hatalardan kurtulmanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Bunun için ilk adımı atmaya hazır mısınız

Sık Sorulan Sorular

Arama motoru optimizasyonu ile alakalı sıklıkla karşılaştığımız soruları inceleyin. Aklınıza takılan sorular için iletişime geçin.

Site içi hataları düzenleyeceğimiz web sitesini detaylı olarak analiz ediyoruz. Analiz sayfa ve link yapılarından, görsellere kadar tüm detayları içeriyor. Sonrasında bu hataların giderilmesi için bir çalışma listesi oluşturup bunu sizinle paylaşıyoruz. Bu listedeki revizeleri yaptıktan sonra da raporlama yapıyoruz.

Optimizasyon hatalarının giderilme süreci tamamen web sitesinin yapısına göre değişiyor. Bu nedenle yapılacak olan analizden sonra net bir süre söyleyebiliriz.

Site dışı optimizasyon, bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını ve görünürlüğünü artırmak için site dışında yapılan optimizasyon çalışmalarının bütününü ifade eder.

Site dışı optimizasyondan hedeflenen şey backlink çalışmaları ise bu şekilde bir hizmetimiz yok. Ama markalaşma adına sosyal medya veya Google Ads çalışmaları ile web sitesini desteklemek noktasında yardım gerekiyorsa biz buradayız.

Analiz yapıldıktan sonra düzenlemeleri kendiniz yapabilmeniz için teknik bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Şayet yazılım konusunda teknik bilginız varsa bu düzenlemeleri siz de yapabilirsiniz.

Site içerisinde yapılacak olan optimizasyon çalışmalarında sıra garantisi diye bir durum yoktur. SEO sadece site içinde yapılacak olan revizeleri değil marka bilinirliğiniz için yapılacak olan çalışmaları da içerir. Bu nedenle bu duruma bir bütün olarak bakmakta ve bu şekilde bir strateji oluşturmanızda fayda var.

Yaptığımız işlemleri nasıl yaptığımızı birlikte öğrenmek istiyorsanız bununla alakalı hizmete ek olarak bir eğitim almanız gerekiyor. Bu eğitimi size sağlayabiliyoruz. Fakat altını çimemiz gerekiyor ki bu baştan sona bir SEO eğitimi değildir. Bir web sitesinde bulunan optimizasyon hatalarının tespit edilmesini ve düzenlemeleri içerir.

SEO’ya ömür biçmek yapacağınız en büyük hatadır. Örneğin ben gerekli çalışmaları yaptım ilk sayfaya çıktım artık bırakayım demek büyük bir yanlıştır. SEO, bu sürecin her zaman içinde olması gerekiyor. Siz doğruları dönem dönem değil sürekli yapmalısınız. Yakaladığınız başarıyı devam ettirmek için bu şart.

Net bir şekilde evet. Site içi kısmında web sitenizin arama motorları kriterlerine uyması gerektiğini zaten söylemiştik. Ama sitenize gelen ziyaretçilerin sizden memnun kalması ve onlara iyi bir deneyim yaşatabilmeniz için web sitenizin tasarımının ve kullanımının elbette önemi var.