fbpx

Web Tasarım Yaptırmanın Faydaları

Web Tasarım Yaptırmanın Faydaları

Dijital teknolojinin ve internetin hayatımızın içine bu kadar fazla girdiği dönemlerde genel olarak işletmelerin çok azının internet sitesi sahibi olduğunu biliyor muydunuz? Oysaki ülkemiz internet kullanım oranlarında %51 lere ulaşmış durumda.

Küçük işletmelerde ise durum biraz farklı. Çünkü küçük işletmelerin büyük bir kısmı web sitesine ihtiyaç duymadıklarını düşünüyor. Bunun anlamı, küçük işletmeler için bir web sitesine sahip olmanın faydalarını muhtemelen bilmemeleridir.

Bu yazımızda da sizlere küçük, orta ve büyük işletmeler için web tasarım yaptırmanın faydalarından bahsedeceğiz.

Güvenilirliğinizi Artırır

Müşterilerin büyük bir kısmı iş ortağı olacak olan firmaları genelde araştırıyor. Adreslerini, referanslarını, sunduğu hizmetleri ve daha fazlasını. Siz intenet sitenizde en basit hali ile bu sayfaları dahi oluştursanız ziyaretçilerinizi bilgilendirme noktasında şeffaf olmanız dahi güvenilirliğinizi artırır.

Günümüzde sosyal medya siteleri üzerinden kullanıcılar hizmet veya ürün alacakları markaların sadece adreslerini öğrenemek için bile internet sitelerini araştırdığını unutmayın.

Müşterilerinizle Güçlü Bir İlişki Kurmanızı Sağlar

Tanım olarak bir işletme yaşayan ve nefes alan bir varlıktır. Müşteriler, sadece kar etmek isteyen bir şirket değil, ihtiyaçlarını anlayan bir şirketle iş yaptıklarını bildiklerinde sadakat sağlanır.

Bunun için web sitenizde hizmetlerinizin haricinde oluşturacağınız blog sayfaları ile müşterlerinize fayda sağlayacak içerikler oluşturmak aranızdaki bağı güçlendirmenizde etkilidir.

İşinizi Geliştirmenizi Sağlar

Hala geleneksel pazarlama biçimlerini kullanıyorsanız, değerli kaynakları, zaman ve paranızın bir kısmını boşa harcıyorsunuz demektir. Dijitalin arttığı ve artmaya devam ettiği bu dönemde mutlaka dijital pr araçlarına yönelmeniz gerekiyor. Dijital Pr Nedir? Araçları Nelerdir? yazımızı inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Günümüzde popüler olamya devam etse de, geleneksel yöntemler daha fazla paraya mal olur ve daha az geri dönüş sağlar. Online pazarlama ise daha hızlı, daha verimli ve ucuzdur. Çevrimiçi pazarlama için kullanabileceğiniz birçok araç ve teknik vardır, ancak web sitesi olmadan bu stratejiler yetersiz kalacaktır.

Bu nedenle dijital pr araçlarını kullanmanın ilk adımı olarak bir web sitesi sahibi olmanız ve işinizi geliştirmek için ilk adımı atmanız gerekir.

İşletme İtibarınızı Artırır

İşletmeniz rekabetçi bir sektördeyse, bir web sitesi size ününüzü artıracak bir ortam sağlayacaktır. Web sitenizde kullanıcılara sunduğunuz bilgilerin faydalı olması ve sosyal medya ile de desteklenmesi bu noktada önemlidir.

Çalışmanızı Sergilemenize İmkan Verir

İş piyasasında net bir avantaj isteyenler için değerli bir ipucu: Çalışmalarınızı gösterin. İnsanlar sizin kim olduğunuz kadar hizmetlerinizi de merak eder. Ama yaptığınız işleri görmek mükemmel bir avantajdır.

Web sitenize koyacağınız çalışmalarımız/projeler gibi sayfalarla yaptığınız işleri mümkün olduğu kadar paylaşın. Burada ufak bir tavsiye verebiliriz: Projelerinizi dönem dönem güncellemeyi ihmal etmeyin.

Marka Değerinizi Artırmaya Yardımcı Olur

İşinizi kurmadan önce markanız üzerinde çalışmaya başlamalısınız. Marka, işinize kimliğini verir ve müşterilerin ve müşterilerin neyle ilgili olduğunu anlamalarını kolaylaştırır. Web sitesi, markanızı oluşturmanın ve profesyonelleştirmenin en etkili ve verimli yoludur. İşinizi başka bir seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek bir web sitesi istiyorsanız, yatırım yapmak için hazırlıklı olmalısınız.

Bir web sitesi masraf değildir. Bu bir yatırımdır çünkü bir süre içinde paranızın karşılığını almayı beklemelisin.

Yatırımınızın karşılığını ödeyebilmek için web sitenizin profesyonelce tasarlanmış, hızlı indirme hızı ile tam çalışan ve harika içeriklerle dolu olduğundan emin olmalısınız.

Maddelerle Toparlayacak Olursak

Bir web sitesi sahibi olmak :

  • Coğrafi farklılıkları ortadan kaldırır. (Siz İstanbul’da kumaş satan bir işyeriyseniz online ortamda Gümüşhane’ye satış yapabilirsiniz.)
  • Mağazanızın camına yapıştıracağınız bir kampanyayı sadece yoldan geçenler görebilir. Fakat bu duyuru ve kampanyaları online ortamda doğru yönetebilirseniz binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.
  • Web tasarım, yaptıran için artı bir değer,prestij ve marka yatırımıdır.
  • Online ortamda yapılacak doğru reklam çalışmalarıyla geleneksel dijital pr maliyerlerinizi azaltabilirsiniz.
  • E-ticaret sitesi kurarak daha fazla müşteriye ulaşarak satış rakamlarını artırabilirsiniz.
  • Daha şeffaf bir duruş sergileyerek müşteri gözünde ulaşılabilir ve güven veren firma izlenimi sağlayabilirsiniz.
  • Arama motorlarında üst sıralarda olarak müşteri kitlenizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Sonuç Olarak

Geleneksel PR çalışmalarına devam edebilirsiniz, sorun yok. Fakat artık dijital pr araçlarını da işinizi bir parçası yapmak kaçınılmaz bir hal alıyor. Geç kalmayın..

Web tasarım ile alakalı aklınıza takılan bir nokta olursa instagram.com/wibritcom veya facebook.com/wibritcom üzerinden bize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.