İnternetten Yeni Müşteri Bulma Yolları

İnternetten Yeni Müşteri Bulma Yolları

Birçok kişi internetten müşteri bulmanın oldukça basit bir iki yöntemle sağlanabildiğini savunabilir fakat doğru iletişimle kalıcı müşteriler yakalamak ve daha önemlisi ulaştığınız müşteriye üst seviyede memnuniyet sunmak o kadar da kolay değil. Bu yazımızda sizlerle yeni müşterilere ulaşmak için hangi yolları kullanabileceğinizi paylaşacağız. Fakat unutulmamalıdır ki her yeni müşteri bir kalıcı müşteri adayıdır ve bunu sizin hizmetiniz ve kaliteniz belirler.

İnternetten yeni müşteri bulma yolları arasında bildiğimiz fakat yanlış uyguladığımız maddeler olabilir. Bu nedenle bu maddelere tek tek değineceğiz. Temelde müşteriyle iki şekilde buluşabilirsiniz : Ya sizin olduğunuz yere müşteri gelir ya da siz müşterinin olduğu yerde olursunuz.

İnternet Sitesi

Bu madde sizin müşteriyi ağırlayacağınız platformdur. Sonraki maddeler için de önemli bir nokta web sitesi. Çünkü bu sizin kurumsal kimliğinizi, hizmetlerinizi ve kalitenizi yansıtan bir platform. Dolayısıyla alacağınız web tasarım hizmetinde kurumsal kimliğinizi ve anlatmak istediklerinizi basit ama etkili bir şekilde anlatmanız gerekir. Bu nedenle yeni nesil teknolojilerle hazırlanan web sitelerini tercih edin.

Web tasarım hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için wibrit.com/web-tasarim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Bu, kısaca web sitenizin arama motorlarında organik yollardan üst sıralarda yer alması anlamını taşıyor. Kalıcı ve uzun vadeli bir çalışma gerektiriyor. Özellikle Google’ın yaptığı değişiklikleri sürekli takip edip web sitenizi kullanıcı merkezli planlamanız gerekiyor. Arama motorlarında bu şekilde üst sıralarda olmak da size prestij sağladığı gibi potansiyel müşterilerinizin de size rahatlıkla ulaşmasını imkan tanır.

İnternet Reklamları

Bu madde ise oldukça kapsamlı bir madde aslında. Fakat hedefiniz ne olursa olsun potansiyel müşterilerinize ulaşmanızın en hızlı yöntemlerinin başında geliyor. İster ürün satın, ister hizmetlerinizi sunun, isterseniz de sadece marka değerinize yatırım yapın. Bunların tamamını internet reklamlarıyla en hızlı yoldan sağlayabilirsiniz.

Yandex / Google Harita Konumları

İşletmenizi arama motorlarının haritalarına kaydettirerek konumunuza yakın kişilerin yaptıkları aramalarda görünme ihtimalinizi artırabilir ve yeni müşteriler edinebilirsiniz. Google haritalarda görünmek için Google Benim İşletmem  hizmetini, Yandex haritalarda görünmek için de Yandex Kurum ekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya

Artık müşterinin olduğu yerde olma vakti. Birçok işletme bu maddeyi aslında es geçiyor veya dikkate almıyor diyebiliriz. Sosyal medya da potansiyel müşterilerinizle etkileşim halinde bulunmak artık oldukça önemli. Sorunlarını yanıtlamak, çözüm üretmek, ürün sunmak ve en önemlisi kendinizi tanıtmak için biçilmiş kaftan. İlerleyen zamanlarda sosyal medyanın çok daha fazla değer kazanacağı aslında bugünden belli, o nedenle geç kalmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yukarıdaki maddeler internetten yeni müşteri bulabilmenizi sağlayacak yollardan bazıları. Sektörel olarak farklı platformlarda da bu şekilde etkileşimler sağlanabilir elbette. Bu temel ilkelerin üzerine sektörel tecrübelerinizi aktararak farkındalık ortaya koyduğunuzda ilk adımı çoktan atmış olacaksınız. Emin olun.

İnternetten yeni müşteri bulma yolları ile alakalı aklınıza takılan bir nokta olursa instagram.com/wibritcom veya facebook.com/wibritcom üzerinden bize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Son Yazılar